Rekvalifikace jóga

INSTRUKTOR JÓGY

S velkou radostí si dovolujeme oznámit, že jsme získali již třetí akreditaci pro ELIXÍR AKADEMII: Rekvalifikační kurz INSTRUKTOR JÓGY akreditovaný MŠMT čj. 023/2019-50.

Díky akreditaci od MŠMT, kterou Elixír akademie získala, má uchazeč možnost po absolvování zkoušky žádat o vydání živnostenského listu a vést své vlastní lekce jógy kdekoli v ČR a v rámci Evropské unie.

PROFIL NAŠEHO ABSOLVENTA:

 • Disponuje základními znalostmi z oblasti anatomie, fyziologie a kineziologie, které je schopný chápat a aplikovat v souvislosti s tradičními jógovými technikami.
 • Zná základní principy zdravého pohybu a držení těla. Je schopný je diagnostikovat a uplatnit tyto znalosti při cvičení jógy.
 • Disponuje základními znalostmi psychologie, které jsou důležité pro pochopení a bezpečnou výuku některých jógových technik.
 • Má základní pedagogické znalosti a dovednosti, které jsou důležité pro vedení skupinových i individuálních lekcí a pro formování osobnosti jógového lektora.
 • Zná historické zdroje současné jógy a nejrozšířenější styly moderní posturální jógy.
 • Chápe základní filozofické jógové koncepty (paňčakóšu a aštángajógu) a rozumí nejpoužívanějším sanskrtským termínům.
 • Ovládá základní jógové techniky, chápe při nich propojenost tělesných a duševních složek. Je si vědom pozitivních účinků, ale i možných chyb a nebezpečí při jejich pravidelné praxi.
 • Zná zásady pro tvorbu jógové lekce a také složky, které by měla obsahovat. Na základě těchto pravidel dovede sestavit dle potřeby různé druhy jógových lekcí odlišného zaměření a obtížnosti.
 • Chápe rozdíl mezi běžnou, preventivní a zdravotní lekcí jógy.
 • Zvládá základní poradenství v oblasti zdravého životního stylu a výživy.
 • Dokáže poskytnout první pomoc a zná zásady bezpečnosti a prevence úrazů při skupinových lekcích.
 • Je obeznámen s podmínkami a právními předpisy ohledně podnikání v oboru.

 

Vedoucí kurzu: LENKA ORAVCOVÁ

Lenka absolvovala Taneční konzervatoř v Praze, je trenérkou 1. třídy FTVS UK specializace jógová terapie. Délka její praxe je 8 let (1. tř.), 12 let (2. tř.), 16 let vedení skupinových a individuálních lekcí ve fitness, 7 let trávila výukou lektorů jógy pro ČAJ, FTVS a FF UK, Power yoga akademii, Školu domu jógy. Lenka je také autorkou knihy o józe a zdravém pohybu. Je tedy profesionálem na slovo vzatým a my si moc vážíme naší spolupráce! 

Lenka Oravcová, kurz jógy 

 

HARMONOGRAM KURZU:

8x víkendové setkání organizované vždy:

SOBOTA 10.00 h – 19.00 h 

NEDĚLE 9.00 h – 17.00 h

Během kurzu vás čeká ANATOMIE a FYZIOLOGIE, DRŽENÍ TĚLA a KINEZIOLOGIE, DĚJINY JÓGY, JÓGOVÁ FILOSOFIE, ZÁKLADNÍ JÓGOVÉ TECHNIKY, TVORBA LEKCE, JÓGOVÁ TERAPIE, ZDRAVÁ VÝŽIVA, BOZP, PRÁVNÍ MINIMUM,… prostě vše, co budete pro kvalitní lekce jógy potřebovat.

 TERMÍNY

24.-25.10. 2020
7.-8.11. 2020
5.-6.12. 2020
9.-10.1. 2021
20.-21.2. 2021
27.-28.3. 2021
24.-25.4. 2021
22.-23.5. 2021

 

Cena kurzu: 

18 490 Kč do 30. 6. 2020

18 990 Kč do 31.8.2020

19 990 od 1.9.2020

 

PLATEBNÍ PODMÍNKY:

Vzhledem k velkému zájmu o kurz je Vaše místo v kurzu garantováno po platbě zálohy ve výši 3.000,- (záloha je splatná do 7 dní od objednávky kurzu)! Tato částka je NEVRATNÁ v případě STORNA KURZU (více ve storno podmínkách níže).

SLEVA KURZOVNÉHO je splatná do uvedeného data AKČNÍ CENY, po uplynutí termínu již nebude sleva na kurzovném akceptována. Děkujeme za pochopení!

 

PŘED PŘIHLÁŠENÍM na kurz si, prosíme, přečtěte tyto informace:

 • Zájemce o jógový kurz by měl být fyzicky i psychicky zdravý.
 • Neměl by mít trvalé omezení základní hybnosti, chronické onemocnění, při kterém se nedoporučuje fyzická zátěž a ani onemocnění psychické, pro které jsou nevhodné hlubší mentální techniky.
 • Dlouhodobě užívaná antidepresiva mohou být na překážku hlubší jógové praxi.
 • Zájemce by měl mít alespoň miminální zkušenosti v oblasti pohybu – pravidelné cvičení jógy, pilates, zdravotního cvičení jako klient. Jste-li úplný nesportovec, raději si vyberte rekvalifikační kurz ZTV nebo Pilates, kde necvičení není překážkou :-) 

V případě nejasností ohledně výše napsaného nás neváhejte kontaktovat před přihlášením do kurzu. Jógový lektor nemusí být vždy a stoprocentně zdravý, ale musí být schopný se svými dysbalancemi vědomě pracovat. Někdy nás omezení učí, jak je zvládat a jsme pak mnohem vnímavější k potřebám druhých. Přesto by zdravotní omezení nemělo být výrazné právě během lektorského výcviku, protože by to mohlo narušovat samotnou schopnost se jógové techniky správně naučit.

 

 

PŘIHLÁŠKA

Prosíme, vyplňute své JMÉNO, PŘÍJMENÍ, ADRESU TRVALÉHO BYDLIŠTĚ (vč. města a PSČ), E-MAIL, TELEFON :-)

Po odeslání přihlášky zpracujeme vaše osobní údaje a připravíme zálohovou fakturu. Berte, prosím, na vědomí, že záloha 3tis Kč je NEVRATNÁ a je splatná do 7mi dní. Pro případné dotazy můžete využít pole „zpráva“. Těšíme se na Vás!

 *Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací o zpracování údajů naleznete zde.

*Toto pole musí být vyplněno

SEZNAMTE SE, PROSÍME, S NAŠIMI STORNO PODMÍNKAMI ZDE!