Rekvalifikace jóga

INSTRUKTOR JÓGY

S velkou radostí si dovolujeme oznámit, že jsme získali již třetí akreditaci pro ELIXÍR AKADEMII: Rekvalifikační kurz INSTRUKTOR JÓGY akreditovaný MŠMT čj. 023/2019-50.

Díky akreditaci od MŠMT, kterou Elixír akademie získala, má uchazeč možnost po absolvování zkoušky žádat o vydání živnostenského listu a vést své vlastní lekce jógy kdekoli v ČR a v rámci Evropské unie.

PROFIL NAŠEHO ABSOLVENTA:

 • Disponuje základními znalostmi z oblasti anatomie, fyziologie a kineziologie, které je schopný chápat a aplikovat v souvislosti s tradičními jógovými technikami.
 • Zná základní principy zdravého pohybu a držení těla. Je schopný je diagnostikovat a uplatnit tyto znalosti při cvičení jógy.
 • Disponuje základními znalostmi psychologie, které jsou důležité pro pochopení a bezpečnou výuku některých jógových technik.
 • Má základní pedagogické znalosti a dovednosti, které jsou důležité pro vedení skupinových i individuálních lekcí a pro formování osobnosti jógového lektora.
 • Zná historické zdroje současné jógy a nejrozšířenější styly moderní posturální jógy.
 • Chápe základní filozofické jógové koncepty (paňčakóšu a aštángajógu) a rozumí nejpoužívanějším sanskrtským termínům.
 • Ovládá základní jógové techniky, chápe při nich propojenost tělesných a duševních složek. Je si vědom pozitivních účinků, ale i možných chyb a nebezpečí při jejich pravidelné praxi.
 • Zná zásady pro tvorbu jógové lekce a také složky, které by měla obsahovat. Na základě těchto pravidel dovede sestavit dle potřeby různé druhy jógových lekcí odlišného zaměření a obtížnosti.
 • Chápe rozdíl mezi běžnou, preventivní a zdravotní lekcí jógy.
 • Zvládá základní poradenství v oblasti zdravého životního stylu a výživy.
 • Dokáže poskytnout první pomoc a zná zásady bezpečnosti a prevence úrazů při skupinových lekcích.
 • Je obeznámen s podmínkami a právními předpisy ohledně podnikání v oboru.

 

Vedoucí kurzu: LENKA ORAVCOVÁ

Lenka absolvovala Taneční konzervatoř v Praze, je trenérkou 1. třídy FTVS UK specializace jógová terapie. Délka její praxe je 8 let (1. tř.), 12 let (2. tř.), 16 let vedení skupinových a individuálních lekcí ve fitness, 7 let trávila výukou lektorů jógy pro ČAJ, FTVS a FF UK, Power yoga akademii, Školu domu jógy. Lenka je také autorkou knihy o józe a zdravém pohybu. Je tedy profesionálem na slovo vzatým a my si moc vážíme naší spolupráce! 

Lenka Oravcová, kurz jógy 

 

HARMONOGRAM KURZU:

8x víkendové setkání organizované vždy:

SOBOTA 10.00 h – 19.00 h 

NEDĚLE 9.00 h – 17.00 h

Během kurzu vás čeká ANATOMIE a FYZIOLOGIE, DRŽENÍ TĚLA a KINEZIOLOGIE, DĚJINY JÓGY, JÓGOVÁ FILOSOFIE, ZÁKLADNÍ JÓGOVÉ TECHNIKY, TVORBA LEKCE, JÓGOVÁ TERAPIE, ZDRAVÁ VÝŽIVA, BOZP, PRÁVNÍ MINIMUM,… prostě vše, co budete pro kvalitní lekce jógy potřebovat.

 TERMÍNY

24.-25.10. 2020
7.-8.11. 2020
5.-6.12. 2020
9.-10.1. 2021
20.-21.2. 2021
27.-28.3. 2021
24.-25.4. 2021
22.-23.5. 2021

 

Cena kurzu: 18 490 Kč do 30. 6. 2020

(cena do 31.8. 2020 – 18 990 Kč, poté 19 990 Kč)

 

 

PŘED PŘIHLÁŠENÍM na kurz si, prosíme, přečtěte tyto informace:

 • Zájemce o jógový kurz by měl být fyzicky i psychicky zdravý.
 • Neměl by mít trvalé omezení základní hybnosti, chronické onemocnění, při kterém se nedoporučuje fyzická zátěž a ani onemocnění psychické, pro které jsou nevhodné hlubší mentální techniky.
 • Dlouhodobě užívaná antidepresiva mohou být na překážku hlubší jógové praxi.
 • Zájemce by měl mít alespoň miminální zkušenosti v oblasti pohybu – pravidelné cvičení jógy, pilates, zdravotního cvičení jako klient. Jste-li úplný nesportovec, raději si vyberte rekvalifikační kurz ZTV nebo Pilates, kde necvičení není překážkou :-) 

V případě nejasností ohledně výše napsaného nás neváhejte kontaktovat před přihlášením do kurzu. Jógový lektor nemusí být vždy a stoprocentně zdravý, ale musí být schopný se svými dysbalancemi vědomě pracovat. Někdy nás omezení učí, jak je zvládat a jsme pak mnohem vnímavější k potřebám druhých. Přesto by zdravotní omezení nemělo být výrazné právě během lektorského výcviku, protože by to mohlo narušovat samotnou schopnost se jógové techniky správně naučit.

 

 

PŘIHLÁŠKA

Prosíme, vyplňujte i adresu pro případnou fakturaci :-) Děkujeme!

 *Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací o zpracování údajů naleznete zde.

*Toto pole musí být vyplněno

SEZNAMTE SE, PROSÍME, S NAŠIMI STORNO PODMÍNKAMI ZDE!